Dwujęzyczna Niepubliczna

607 59 55 99 / 726 70 89 99

sekretariat@akademiaodkrywcow.leszno.pl

Z życia Akademii

W czerwcu świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego i dzień dziecka. To miesiąc wycieczek - byliśmy w Osiecznej, a uczniowie spędzili noc w szkole.

W maju w Akademii mieliśmy piknik rodzinny! Gościliśmy u siebie strażaków i przyrodników, a w szkole odbywał się konkurs pięknego czytania.

Kwiecień to miesiąc Wielkanocy. W Akademii Odkrywców wszyscy wspólnie zjedliśmy nasze pyszne świąteczne śniadanie wielkanocne. Ale to nie koniec. Do szkoły przyjechali goście, którzy przeprowadzili z dziećmi warsztaty "Lasy tropikalne"

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, w Akademii Odkrywców zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą pisankę. Był to konkurs rodzinny, a zatem dzieci przez ponad tydzień pieczołowicie wykonywały swoje dzieła wraz z rodzicami w swoich domach.

16.04.2019r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Kluczewa. Nie była to zwykła wycieczka szkolna. Cel był bardzo konkretny- odnalezienie Wielkanocnego Zajączka! Misja się powiodła i dzieci spotkały na swojej drodze najprawdziwszego Wielkanocnego Zająca, a także odszukały schowane przez niego prezenty.

15.04.2019r. w naszej szkole w ramach zajęć technicznych odbyło się zdobienie wielkanocnych babeczek.

12.04.2019r. w Akademii Odkrywców odbyło się wielkie święto, na które wszyscy czekali z dużą niecierpliwością - Dzień Czekolady.

11.04.2019r. w Akademii Odkrywców odbył się międzyprzedszkolny przegląd recytatorski pt. „Wierszowanie”. Na nim gościnnie wystąpiły nasze zdolne uczennice szkoły.

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla dziewczynek miłe niespodzianki. Każda dziewczynka otrzymała kwiaty, laurkę oraz słodki upominek. Oprócz tego, na wszystkich uczniów czekał pyszny poczęstunek :)

12 lutego w naszej szkole odbył się Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klasy I oraz Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II-IV. Nasze Pierwszaki miały za zadanie przepisać jak najdokładniej i najstaranniej podany tekst.

28 lutego w Akademii Odkrywców odbył się II Konkurs Recytatorski. Uczestnicy samodzielnie wybrali oraz przygotowali ulubione wiersze, a następnie zaprezentowali je przed widownią i komisją. Nie zabrakło wspaniałych strojów i niecodziennych gadżetów.

W Tłusty Czwartek wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki" organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje.

11 lutego uczniowie Akademii Odkrywców wybrali się na wycieczkę do leszczyńskiego kina Cinema 3D. Dzieci obejrzały film pt. „Mia i biały lew”.

8 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Pizzy. Tego dnia uczniowie mieli szansę obserwować jak nasz kucharz przygotowuje idealne ciasto na pizzę.

7 lutego 2019r. w Akademii Odkrywców odbyła się szkolna dyskoteka. Tematem przewodnim były lata 70.i 80. Na imprezie królowały dzwony, afro, stroje hippisów. Było kolorowo i rozmaicie!

Uczniowie czwartej klasy zostali zgłoszeni do ogólnopolskiego programu badającego kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej - Lepsza  Szkoła "Sesje z plusem" Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

5 lutego uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Teatru Miejskiego w Lesznie. Najpierw z zaciekawieniem obejrzeli kolejną część "Misiowych opowieści", następnie podziękowali aktorom za występ gromkimi brawami i kwiatami.

Ferie już za nami, ale wspomnienia nadal trwają. Te dwa tygodnie upłynęły naszym uczniom bardzo ekscytująco!

Akademia Odkrywców

Iglasta 4, 64-100 Leszno