Dwujęzyczna Niepubliczna

607 59 55 99 / 726 70 89 99

sekretariat@akademiaodkrywcow.leszno.pl

Z życia Akademii

Dnia 7 października 2017 r. odbył się już tradycyjnie PIKNIK PIECZONEGO ZIEMNIAKA pod hasłem „PIRACI”. Z tej okazji wybraliśmy się do malowniczych okolic Górzna położonego nad jeziorem. Na miejsce przybyły dzieci z naszego przedszkola i szkoły wraz z rodzicami. Niekorzystne prognozy pogody na szczęście się nie sprawdziły. Słońce wyjrzało zza chmur:) Piknik trwał od godziny 10.00 do godziny 13.00. Dla naszych dzieci oraz rodziców przygotowano wiele atrakcji. Wszyscy mogli z nich korzystać pod okiem Pirata, Piratki oraz Pana Kapitana, który dbał o bezpieczne dotarcie do celu wszystkich uczestników tejże przygody. Tradycyjnie nie zabrakło zaangażowania kadry, która stanęła na wysokości zadania. Pan kucharz dbał o odpowiednie przyrządzenie grillowych przysmaków, a kadra o podanie pysznej kawy czy herbaty. Dzieci mogły wykonać własne mapy, flagi czy opaski pirackie - nad ich zabawą czuwały nauczycielki. Nasi uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach zumby. Pirat z powodzeniem zachęcał uczestników do udziału w konkurencjach sportowych: przeciąganie liny (dziewczynki kontra chłopcy, mamusie kontra tatusiowie), przesuwanie puszki po pirackiej desce, rozplątywanie liny pirackiej przez rodziców, taniec z balonami i wiele innych. Uczestników rozgrzewała nie tylko wesoła atmosfera, ale również ciepła grochówka oraz przyniesione przez rodziców domowe ciasta. Widać było zadowolenie i chęć do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych dla nich atrakcjach, a rodzice z zaangażowaniem włączali się w poszczególne konkurencje.

Akademia Odkrywców

Iglasta 4, 64-100 Leszno