logo

Dwujęzyczna Niepubliczna
Szkoła Podstawowa

+48 65 520 88 99

607 59 55 99 / 726 70 89 99

sekretariat@akademiaodkrywcow.leszno.pl

 

Z życia Akademii

Dzień Strażaka w szkole, przedszkolu i klubiku malucha

6 maja w związku z niedawnym Dniem Strażaka, uczniów naszej szkoły odwiedzili niezwykli goście - strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Przyjechali do nas, aby pokazać dzieciom wóz strażacki oraz podstawowy sprzęt potrzebny w ich pracy. Opowiedzieli nam również o swojej pracy i przypomnieli zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Uczniowie byli zachwyceni mogąc choć przez chwilę wcielić się w rolę strażaka i zasiąść za kierownicą wozu strażackiego! Panowie chętnie odpowiadali na pytania naszych dzieciaków. Następnie przyjęli z ich rąk specjalne podziękowania i własnoręcznie wykonaną olbrzymią laurkę. Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia, aby uwiecznić tę wyjątkową wizytę. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Życzymy spokojnych służb i zawsze udanych akcji!

Szkolny konkurs pięknego czytania w Akademii Odkrywców

10 kwietnia w naszej szkole odbyły się klasowe eliminacje do Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do tego etapu i czytali w domu wybrane rozdziały „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carolla. Komisja składająca się z wychowawców klas I-IV wyłoniła w trakcie eliminacji po trzech finalistów z każdej klasy.

Finał konkursu odbył się 8.05. Zewnętrzna komisja konkursowa wytypowała troje najlepszych uczniów. Obrady były burzliwe, a wybór naprawdę trudny. W Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania 1.miejsce zajęła uczennica klasy IV - Laura Victoria Kuropka, 2. miejsce przypadło uczniowi klasy III - Janowi Maksymilianowi Baranowskiemu, a 3. miejsce uzyskała uczennica klasy III - Maria Magdalena Rydlewska. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Dzień Europy w szkole podstawowej i przedszkolu

9 maja szkoła świętowała Dzień Unii Europejskiej (European Union Day). Rozmawialiśmy o pokoju, stabilności i jedności, historii Unii Europejskiej, walucie, krajach należących do wspólnoty, ich jedności, ale też różnorodności. Dzień Europy w szkole to wspaniała okazja, by świętując uczyć się więcej o geopolityce naszego kontynentu. 

Warsztaty przyrodnicze Fascynujący świat mrówek

Wiemy, jak ważny jest dla dziecka kontakt z naturą. Mrówki fascynują nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Cieszymy się, że przedszkole i szkoła miały o nich zajęcia.

10 maja dzieci wzięły udział w warsztatach pt. Fascynujący świat mrówek. Uczniowie poznali zwyczaje, hierarchię, budowę i strukturę mrówek. Dzięki specjalnym okularom doświadczyli, jak widzą mrówki oraz dowiedzieli się, dlaczego te pożyteczne owady są tak istotnym elementem ekosystemu.

Warsztaty były kontynuacją spotkania w kwietniu - "Las tropikalny". Zarówno jedno jak i drugie warsztaty rozbudziły w dzieciach jeszcze większą ciekawość dotyczącą świata przyrody. Dzieci jednoznacznie mówią, że mrówki są super! Mamy nadzieję, że już niebawem odbędą się kolejne zajęcia z tego cyklu. Serdecznie dziękujemy gościom za fantastycznie przygotowane lekcje.

 

Piknik rodzinny w Akademii Odkrywców

18 maja był wyjątkowy! Pomimo soboty, przyszliśmy do Akademii, by wspólnie bawić się na pikniku rodzinnym. Były występy, gry, zabawy, pokaz umiejętności karate, którego dzieci uczą się w szkole, a także mnóstwo pysznego jedzenia.

Dla dzieci były zorganizowane takie atrakcje, jak malowanie twarzy, robienie biżuterii i ogromne bańki mydlane.

Cieszymy się, że tylu rodziców przyszło ze swoimi pociechami, mogliśmy porozmawiać, wspólnie się bawić i jeszcze lepiej się poznać.

Do zobaczenia za rok!

Dzień mamy i taty - "Red Riding Hood" szkolne przedstawienie po angielsku

22 i 23 maja w Akademii odbyła się niezwykła uroczystość - Dzień Mamy i Taty. W te dni uczniowie wystąpili dla ukochanych rodziców i zaprezentowali przedstawienie po angielsku pt. „Red Riding Hood”, czyli Czerwony Kapturek. Dzieci wystąpiły najlepiej jak potrafiły, następnie odśpiewały uroczyste „100 lat” i przekazały rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Było zabawnie, pięknie i wzruszająco. Wszystkim Mamusiom i Tatusiom jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! Nagranie z przedstawienia można zobaczyć na naszym fanpage'u

Akademia Odkrywców

Iglasta 4, 64-100 Leszno
tel. +48 65 520 88 99, 607 59 55 99 / 724 70 51 88

sekretariat@akademiaodkrywcow.leszno.pl

 

a j