logo

Dwujęzyczna Niepubliczna
Szkoła Podstawowa

+48 65 520 88 99

607 59 55 99 / 726 70 89 99

sekretariat@akademiaodkrywcow.leszno.pl

 

Z życia Akademii

Szkoła podstawowa

Występ na zakończenie roku szkolnego w PWSZ

2 czerwca nasi wyjątkowi uczniowie wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego na auli PWSZ w Lesznie. Tego dnia przedszkolaki obchodziły swoje absolutorium i żegnały się z przedszkolem. Dzieci ze szkoły zaprezentowały tego dnia przedstawienie po angielsku pt. „Red Riding Hood”. Całość można zobaczyć na naszym fanpage'u. Zarówno uczniowie, jak i publiczność bawili się fantastycznie podczas występu. Jak widać nawet największa scena nie jest straszna naszym uczniom. 

Cross Wagarowicza w Pawłowicach

3 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach biegowych - XXIX Crossie Wagarowicza. Zawody odbywały się w Pawłowicach z udziałem około 600 uczestników. Uczniowie startowali na różnych dystansach z podziałem na chłopców i dziewczęta w poszczególnych kategoriach wiekowych. Uczniowie w swoich kategoriach uzyskali następujące wyniki: miejsce 1 Paulina Kazało - kl. 4
miejsca 3 zdobyli Marcel Wiler - kl. 4 oraz Zosia Błaszczyk - kl. 1
miejsca 4 Laura Victoria Kuropka - kl. 4, Jan Malepszy - kl. 1, Alicja Mańczak - kl. 1.
Pozostali uczestnicy ukończyli swój bieg na dalszych pozycjach, ale wszyscy dotarli do mety. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, wielkie brawa!

Dzień dziecka i przedstawienie rodziców

Również 3 czerwca niezastąpieni rodzice dzieci Akademii przygotowali przedstawienie o Żabim księciu. Rodzice w tajemnicy przed swoimi dziećmi przygotowywali się do występu, by tego dnia zaskoczyć dzieci swoim prezentem. Przedstawienie zakończyło się wspólnym tańcem rodziców z dziećmi. Było przy tym mnóstwo zabawy. Całość można zobaczyć na Facebooku

Biwak i wycieczka rowerowa do Osiecznej

4-5 czerwca nasi wspaniali uczniowie tradycyjnie już wybrali się na biwak w Osiecznej. Była to nasza szkolna wycieczka rowerowa! Choć upał dawał nam się we znaki, nikt nie narzekał. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowaliśmy się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Morena” i rozpoczęła się 2-dniowa przygoda. Atrakcji nie brakowało: wspólne śpiewy, ognisko, podchody, język angielski nad jeziorem, pobyt na placu zabaw i zajęcia sportowe to tylko niektóre z nich. Dzieci z biwaku wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone. :) Czekamy z utęsknieniem na kolejny taki wypad.

"Jak nie czytam, jak czytam" - międzyszkolna akcja czytelnicza

7 czerwca uczniowie Akademii Odkrywców wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Tego dnia czytaliśmy jeszcze więcej niż zwykle! Nasi uczniowie zdecydowanie lubią i potrafią przepięknie czytać! Nie mogliśmy więc takiej akcji przegapić!

"Laurka dla choruszka"

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Laurka dla Choruszka”. 10 czerwca nasi wspaniali uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne kartki, które zechcieli przekazać małym pacjentom z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Koordynatorem akcji była pani Marta Prałat-Michalak, która spotkała się z uczniami i opowiedziała o pracy wolontariusza. Następnie, wraz z pozostałymi wolontariuszkami, przekazała dzieła naszych dzieci, choruszkom w szpitalu. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na niejednej twarzy.

Brent Grosvenor w Akademii - spotkanie z reżyserem. Żywy angielski

11 czerwca Akademię Odkrywców odwiedzili wyjątkowy gość. Brent Grosvenor - reżyser ze Stanów Zjednoczonych - przyjechał do Leszna, by w Miejskim Ośrodku Kultury wystawić swój musical "Klucze". Spektakl ma na celu wyjaśnić różnicę miedzy byciem osobą religijną, a podążeniem za dającym życie nauczeniem Jezusa. Między innymi o tym opowiadał reżyser na spotkaniu z naszymi zdolnymi uczniami, którzy w trakcie spotkania rozmawiali z Grosvenorem. To znakomita okazja, by dzieci usłyszały żywy angielski. Całe spotkanie można obejrzeć na Facebooku, do czego serdecznie zachęcamy.

Szkolna wycieczka do kina Cinema 3D w Lesznie

12 czerwca cała szkoła wybrała się na wycieczkę do Cinema 3D w Lesznie. Nasze Pierwszaki miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Panda i banda”, natomiast starsze klasy film pt. „Aladyn”. Wszyscy bawili się wyśmienicie zajadając kinowe przekąski i oglądając wspólnie filmy. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty w kinie.

Archeologia w szkole - Lekcje z archeologiem

13 czerwca pierwszoklasiści mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z archeologiem, panem Markiem Kaczmarkiem. Dzieci mogły zobaczyć, co odkrywają archeolodzy i w jaki sposób organizowane są badania archeologiczne.Opowieściom towarzyszyły pokazy slajdów, prezentacja przywiezionych eksponatów, sprzętu potrzebnego do pracy na wykopaliska. ⛏️✒️ Uczniowie wcielili się w rolę archeologów podczas poszukiwania ,,skarbów" 🔎💰
Dziękujemy naszemu gościowi za spotkanie i pasjonujące opowieści, a także Pani Monice, która zorganizowała spotkanie. Po minach pierwszoklasistów widać, że bawili się wyśmienicie.

Noc w Akademii, czyli nocowanie w szkole

Noc z 14/15 czerwca była jedyna w swoim rodzaju! Wtedy to dzieci z naszej szkoły miały okazję spędzić noc w szkole! Nocowanie w szkole, w dodatku pod namiotami, okazało się fantastyczną przygodą. Już za kilka dni jest Noc Świętojańska, więc dzieci przypomniały sobie świętojańskie zwyczaje, było ognisko i podchody. Zabawy trwały długie godziny. Największą atrakcją okazało się jednak wspólne spanie w namiotach. Dzieci do późnych godzin nocnych rozmawiały w namiotach i próbowały nacieszyć się atmosferą tej wyjątkowej nocy. Kolejna nocka w Akademii Odkrywców już za rok!

Uczestnictwo w mszy świętej w Kościele pw. Świętej Trójcy w Osiecznej

18 czerwca dzieci z naszej Akademii Odkrywców Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lesznie wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej w Osiecznej podczas mszy świętej w Kościele pw. Świętej Trójcy w Osiecznej podziękowały Panu Bogu za piękny rok szkolny 2018/2019😊😊😊
Mieliśmy okazję być na chórze, gdzie Pani Paulina, organistka, opowiedziała dzieciom o organach, które mają ok. 200 lat i dopiero teraz po ok. 40 latach zagrały ponownie po renowacji 😊
Pożegnaliśmy wyjątkowego księdza proboszcza Przemka Koniecznego, gdyż zmienia od 1 lipca parafię. Ksiądz Przemek zawsze serdecznie gościł naszą szkołę i przedszkole w kościele.
Oczywiście dla dzieci były również lody i poszliśmy na duży plac zabaw, a przy okazji dzieci wsiadły do wozu strażackiego, który właśnie przyjechał do remizy obok placu zabaw.

Zakończenie roku szkolnego

19 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Podczas uroczystości dzieci odebrały swoje świadectwa oraz wszelkie dyplomy i upominki, które zdobyły dzięki całorocznej pracy. Nie zabrakło także aspektu artystycznego w postaci występu Antoniego Grylewicza na klarnecie i Marcela Wilera na gitarze, a także wspólnie odśpiewanej przez dzieci piosenki, rozpoczynającej utęsknione wakacje. Serdecznie gratulujemy fantastycznych świadectw i wszystkich wyróżnień. Życzymy Wam wyjątkowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Półkolonie letnie w Akademii Odkrywców w Lesznie

W dniach 24-30 czerwca w Akademii Odkrywców miał miejsce pierwszy turnus naszych półkolonii. Rodziców zapraszamy do zapisywania dzieci na kolejne lipcowe turnusy. 

Akademia Odkrywców

Iglasta 4, 64-100 Leszno
tel. +48 65 520 88 99, 607 59 55 99 / 724 70 51 88

sekretariat@akademiaodkrywcow.leszno.pl

 

a j