Dwujęzyczna Niepubliczna

607 59 55 99 / 726 70 89 99

sekretariat@akademiaodkrywcow.leszno.pl

Z życia Akademii

Kreatywne wakacje w naszym przedszkolu to czas świetnej zabawy i radości. Okres wakacyjny rozpoczęła wycieczka do Deli Parku w Rosnówku. Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić bajkowe domki, poznać prehistoryczne zwierzęta oraz gigantyczne owady.

21442298 1649413281770021 1737532365 n

Zwiedziliśmy także mini zoo i park miniatur. W ten sposób poczuliśmy się jak w podróży po różnych częściach świata. Atrakcji dopełniła trasa podniebnej Eko-wioski. Lipiec rozpoczął się tygodniem artystycznym. Dzieci poznały różne oryginalne formy plastyczne: malowały, lepiły, a nawet rzeźbiły. Dzięki kreatywnym zajęciom zrozumiały, że każdy z nich może zostać artystą w innej dziedzinie. 6 lipca odwiedziliśmy Teatr Miejski w Lesznie oraz studio Radia Elki. W obu miejscach dzieci obcowały z interesującymi osobami: aktorami oraz prezenterem radiowym. Tydzień detektywistyczny to czas w którym dzieci rozwiązywały wszelkie zagadki logiczne, kształtowały umiejętności pracy w grupie, a także rozwijały predyspozycje poznawcze. Zwieńczeniem tygodnia detektywistycznego była przygoda w Klubie Nenufar w Kościanie, gdzie zadaniem dzieci było odnalezienie zaginionego skarbu Nenufaru. Kolejny tydzień – eksperymentalno-naukowy bardzo przypadł dzieciom do gustu, ponieważ mogły samodzielnie wykonywać większość eksperymentów.

Na zajęciach powstały między innymi wulkany i „twarda ciecz”. Było wybuchowo i kolorowo. Dzieci zachęcone eksperymentowaniem pogłębiały swoją wiedzę poznawczą. Uczniów zainteresowała także lekcja edukacyjna w Nadleśnictwie Karczma Borowa, dzięki której poznały wiele ciekawostek na lemat lasu i mieszkających w nim zwierząt. Tydzień filmowo- fotograficzny był wspaniałą okazją do zmierzenia się z aparatem oraz kamerą. Wszyscy spróbowali wykonać kilka interesujących zdjęć. Dzieci stworzyły również swoje własne aparaty, poznały etapy tworzenia filmu, a także poszerzyły wiedzę na temat historii fotografii. Największą atrakcją była wizyta w kinie. Na filmie „Rock, dog – pies ma głos” pojawiło się wzruszenie, jak i mnóstwo śmiechu. Tydzień podróżniczy, miał na celu zachęcenie dzieci do poznawania nowych miejsc na świecie. Rozwijaliśmy także umiejętności korzystania z atlasów i map. „Odwiedziliśmy” Afrykę, Azję oraz Australię. A także przepiękny i historyczny Zamek w Rydzynie. Podczas tygodnia teatralnego pobudzaliśmy kreatywność oraz swobodę ekspresji teatralnej. Ćwiczyliśmy mimikę twarzy, dykcję oraz grę aktorską.

Akademia Odkrywców

Iglasta 4, 64-100 Leszno